Pierwszy dzień zimy

Kalendarzowa zima rozpoczyna się 22 grudnia i trwa aż do 21 marca.

Zima to przez jednych znienawidzona, a przez innych ukochana pora roku. Związane są z nią niskie, a czasami ekstremalnie niskie temperatury oraz mniej lub bardziej przyjemne opady śniegu.

Powody do niezadowolenia przede wszystkim  kierowcy, którzy nie dość, że muszą zmienić opony na zimowe to maja często także problem z odpaleniem silnika. Czasami występują także problemy z ruszeniem z miejsca z uwagi na zalegający nadmiar śniegu. Gdy już odpalą silnik i ruszą z miejsca, muszą uważać aby na drodze nie wpaść w poślizg, ponieważ powierzchnia jest śliska. Wyjątek stanowią kierowcy samochodów z napędem na tylnie koła, dla nich zima to najlepsza pora roku, ponieważ uwielbiają się ślizgać i wirażować.

Kolejna grupa, która nie lubi zimy to motocykliści, którzy muszą odstawić swoje maszyny na kilka miesięcy do garażu. Zdarzają się oczywiście śmiałkowie, którzy nie odstawiają swoich jednośladów nawet pomimo śliskiej nawierzchni i ekstremalnych temperatur, jednak po pierwsze jest to niebezpieczne, a po drugie szkodliwe dla motocykla.

Z zimy cieszą się natomiast dzieci, które uwielbiają lepić bałwany, a także rzucać się śniegowymi kulkami. To co jednak w zimie najfajniejsze to jazda na sankach, nartach oraz snowboardzie.

Z jazdą na nartach i snowboardzie wiąże się podróżowanie po przeróżnych wyciągach narciarskich i nartostradach, w kraju i za granicą. Jest to przyjemne nie tylko ze względu na samą przyjemność jaką czerpiemy z samej jazdy ale także z całą otoczką jak ciepły posiłek lub ciepły napój po zakończeniu jazdy.